Loading color scheme

Do czego służy masaż?

Poniższy dokument z University of Maryland Medical Center podsumowuje korzyści płynące z masażu ajurwedyjskiego.

     „Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy uważają, że masaż wspomaga gojenie, dodaje energii, skraca czas powrotu do zdrowia po urazie, łagodzi ból i poprawia relaksację, nastrój i dobre samopoczucie. Jest przydatny w przypadku wielu problemów układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak ból krzyża, choroba zwyrodnieniowa stawów, fibromialgia oraz skręcenia i nadwyrężenia. Masaż może również łagodzić stany depresyjne u osób z zespołem chronicznego zmęczenia, zmniejszać dolegliwości bólowe i poprawiać jakość życia, łagodzić przewlekłe zaparcia (gdy technika wykonywana jest w okolicy brzucha), zmniejszać obrzęki, łagodzić zaburzenia snu oraz poprawiać własny wizerunek. Wykazano, że w miejscu pracy masaż łagodzi stres i zwiększa czujność umysłową. Jedno z badań wykazało, że masaż tkanek głębokich obniżył poziom ciśnienia krwi (średni spadek ciśnienia skurczowego o 10,4 mm Hg i spadek ciśnienia rozkurczowego o 5,3 mm Hg).”

więcej...

Energoterapia - idealna na jesień i zimę - masaże energoterapeutyczne

W naszym gabinecie wykonujemy sesje masaży mające na celu zarządzane energią oraz prowadzenie jej we właściwym kierunku. Poprzez pracę z cienką energią pomagamy usunąć z ciała negatywne emocje, uczucia oraz dręczące myśli. W ten sposób odblokowujemy twoje ciało fizyczne. Niewyrażone emocje, przechodzą w napięcia i bóle mięśni, stawów i całego ciała. Aby przywrócić i zharmonizować przepływy energii w organizmie, stworzyliśmy dla Państwa pakiet sesji energetycznych:

więcej...

14 udowodnionych naukowo korzyści z masażu ajurwedyjskiego

Według starożytnych tekstów ajurwedyjskich korzyści z masażu ajurwedyjskiego są liczne. Poniższe 14 badań naukowych ujawnia jednak kilka korzyści Abhyangi w określonych warunkach zdrowotnych, a także ogólne korzyści płynące z masażu

więcej...

Terapia Marma w ajurwedzie, punkty energetyczne, stres

To, co wydarzyło się̨ w twoim życiu, jest zapisane na twoim ciele? Dowiedz się, jakie możliwości diagnozy i terapii daje poznanie punktów Marma

więcej...

Przedstawiam Wam niezwykłe miejsce, gdzie ciało, umysł i dusza otulone zostają aksamitem i łączą się we wspólnej harmonii. Witajcie w Gabinecie Masaży Holistycznych Czas Relaksu w Rumi (https://www.czasrelaksu.pl), który prowadzi Tomasz Marciniak.

Przyszłam do Tomka z głową pełną problemów w okresie dużego stresu. Chciałam, żeby pomógł mi poradzić sobie z ciągle spiętymi łydkami, a także plecami, które były obciążone dużym wysiłkiem fizycznym. Miałam nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na moją psychikę. Wizyta jednak potoczyła się zupełnie inaczej, niż początkowo myślałam, że będzie wyglądała. Doświadczyłam cudownego masażu twarzy, po którym gabinet opuszczałam z szerokim uśmiechem na ustach. Moja głowa odpoczęła, uwolniłam myśli, wyrzuciłam z siebie stres. Jak to się stało? Tomek przed przystąpieniem do swojej pracy przeprowadził dyskretny wywiad, bo z doświadczenia wie, że problem często tkwi gdzie indziej, nie w miejscu, które boli. Nasza rozmowa zaprowadziła go do wniosku, że to nie bezpośrednio w plecach i łydkach leży problem. Początkowo nie byłam zadowolona, że to właśnie twarz będzie masowana. Nigdy nie pomyślałabym, że to jest właśnie przyczyna innych dolegliwości. Jednak już w trakcie masażu wiedziałam, że to jest dokładnie to, czego potrzebowało moje ciało. Wiedziałam, że Tomek trafił w dziesiątkę. Warto mu zaufać i otworzyć się na jego intuicję. Nam może być ciężko znaleźć przyczynę problemu, bywamy zapracowane, zmęczone i zestresowane. Na szczęście jeśli trafimy na specjalistę, będzie potrafił odgadnąć, o co prosi nasze ciało.

więcej...